Rejsy dla szkół

„Lepiej rzygać na żaglówce, niż się męczyć na klasówce”

(autor nieznany – uczeń gimnazjum)

 dla szkół

Dzielimy się pasją – potrafimy sprawić, że szkoła też może być super. Jest nam co prawda dużo łatwiej, bo nasza szkoła to Błękitna Szkoła !

Nie każda wycieczka szkolna musi zaczynać się i kończyć w muzeum. Przygotowaliśmy ofertę dla uczniów i wychowawców – 5-cio dniowy rejs po Wielkich Jeziorach Mazurskich.

Młodzież i wychowawcy, pod opieką sterników, mają okazję poczuć się jak prawdziwe „wilki morskie”. Sami sterują jachtem, uczą się zasad bezpieczeństwa na wodzie. Podczas postoju jachtu w porcie, zapoznają się z jego budową. Uczestniczą w zajęciach z ratownictwa wodnego, pierwszej pomocy przedmedycznej oraz ekologii. Poznają podstawy meteorologii oraz trenują przydatne, nie tylko na jachcie, węzły żeglarskie. Uczą się taklować i klarować jacht. Przygotowują wspólnie posiłki, uczą się zasad koleżeństwa i radzenia sobie z nietypowymi sytuacjami. A najistotniejsze – robią to bez przymusu –  tylko dlatego, że są na jachcie.

Przez cały rejs młodzież ma kontakt z przyrodą, podziwia niespotykane gdzie indziej widoki, przeżywa przygody, zdobywa nowe doświadczenia i umiejętności.

Program  Błękitnej Szkoły przewiduje, również bardziej klasyczne „lekcje” – ogniska ze śpiewem i pieczeniem kiełbasek, gry i zabawy sportowe, konkursy i quizy  – ich wkomponowanie, w czas relaksu na żaglach, to kwestia ustaleń pomiędzy kierownictwem szkoły i  nami – jako organizatorem. Możliwe jest zwiedzanie miejsc historycznych lub włączenie do programu atrakcji turystycznych i przyrodniczych (np. Twierdza Boyen, most obrotowy,  bunkry w Mamerkach, kanał mazurski, Sztynort, rezerwat konika polskiego, i inne) , udział w imprezach sportowo – rekreacyjnych (spływy kajakowe, pontonowe, nauka jazdy na nartach wodnych i motorówką, regaty, wyjście do Tropicany, i inne)

Szlaki wodne, po których przemieszczamy się,  prowadząc zajęcia w naszej Błękitnej Szkole, liczą łącznie kilkaset kilometrów, toteż szczegółowe programy ustalane są indywidualnie.

Jesteśmy w stanie tak dostosować port wyjścia i zakończenia imprezy oraz jej program, aby spełniała oczekiwania merytoryczne i organizacyjne.

 

Szczegóły oferty:

  • Żeglujemy i nocujemy na bezpiecznych jachtach Tes 32 D, Phila 900, Sedna 30, Phobos 29, Fortuna 27, Fortuna 29, Janmor 28, Tango 780 – są to najbezpieczniejsze jachty na Mazurach.
  • Posiłki przygotowujemy z prowiantu dostarczonego przez organizatora, pod nadzorem sternika.
  • Początek Błękitnej Szkoły w dniu rozpoczęcia od godz. 08.00. Zakończenie dnia ostatniego do godz. 12.00. Możliwy przyjazd uczestników wieczorem (po 16-tej) w przeddzień rozpoczęcia.
  • Osoby nie potrafiące pływać,  żeglują w kamizelkach ratunkowych.

 

Sugerowany plan dnia:

08.00 –  pobudka,
08.15 – zbiórka
08.30 – 10.00 Toaleta poranna, śniadanie, klar na jachtach
10.00 – 14.00 Zajęcia programowe
14.00 – 16.00
Przerwa obiadowa
16.00 – 18.00 Zajęcia programowe
18.0019.30 Kolacja
19.30 – 21.30 Zajęcia programowe
21.30 – 23.00 Czas do dyspozycji
23.00 – 07.00 Cisza nocna

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

%d blogerów lubi to: